dimanche 7 juillet 2013

Fernando Pereira


Photographe freelance Fernando Pereira est mort le 10 juillet 1985 à Auckland, Nouvel Zélande, dans l'attentat commis par des agents des services secrets français DGSE. - Read More

Dne 10. července 1985 zahynul v novozélandském Aucklandu, vinou agentů francouzské DGSE, holandský fotograf Fernando Pereira. Přinesl jsem tehdy tu smutnou zprávu do pařížské redakce Svědectví, kde jsem ovšem narazil, neboť téměř všechna oficiální (provládní) západní média měla za úkol ekologické hnutí Greenpeace především diskreditovat a opačné názory se ani v českém exilu příliš nenosily. 


Fernando Pereira s dcerou Marelle - Zdroj : Greenpeace France


Téměř třicet let poté, Greenpeace dnes působí i v České republice. Zdiskreditovat práci Greenpeace se nadnárodnim lobbies, mafii, ani inkriminovaným vládám, nikdy nepodařilo.

O lesbické špiónce a o tom, jak celý atentát v roce 1985 probíhal a co po něm následovalo, se dočtete v n°171/2005 Tahiti-Pacifique Magazine.
Text je ke stažení v praktickém formátu PdF. Bohužel mi nezbývá čas nato, abych vše přeložil a včetně diakritických znamínek převedl sem do češtiny.


(7. července 2013)