mercredi 10 octobre 2012

Podzimní cesta

Tags : Wien, Phil, Blende 7,

Od 14. do 28. z
áří 2012

Letošní cesta do Čech a na Moravu m
ě přivedla, přes Pálavu, až do RakouskaCílem bylo především zmapování zdrojů, respektive navázání prvních kontaktů. S uspokojením jsem mohl konstatovat, že Vídeň má stejně jako Paříž svůj boulevard de la Photo.

Lze se tam dostat tramvají 49, pěší cesta je ovšem mnohem zajímavější. První příjemnou zastávkou je knihkupectví s barem Phil - Christian Schädel, Gumpendorfer Straße 10-12, kde mají otevřeno do jedné hodiny po půlnoci.


Gästebuch - Foto : Phil - Christian Schädel

Na Westbahnstrasse 31, kam naše cesta směřovala, spolu sousedí hned dva obchody, Camera 31 - Franz Gibiser a Blende 7 - Infotoshop Milchram. Dostanete tam vše potřebné, filmy, chemikálie, papíry, vybavení fotokomory, etc.


Westbahnstrasse 31 - Foto : © 2012, Ken Seton

Nemluvíte-li dobře německy, ve Vídni se domluvíte v angličtině, v jedné malé sympatické kavárně hovoří i francouzsky. Cestou na vídeňský boulevard de la Photo narazíte na další obchody s fotografickým materiálem a vybavením laboratoře (Kern). 

O vídeňských galeriích, které by vás mohly zajímat, je zmínka na této stránce. Do Vídně jezdí denně autobusy z Brna a z Mikulova.


(10.10.2012)